Úterní fejeton #12 - Mimo mísu

23. února 2016 v 12:00 | Tereza
Už jste se někdy cítili nepatřičně a naprosto mimo? Už Vám někdy připadala dnešní doba naprosto uhozená a nenormální? Už Vám někdy někdo řekl, že musíte být asi z pravěku? Ano, ano a ano, všechno už jsem to slyšela, skálopevně ale věřím, že nejsem sama.
Nikdy jsem nepatřila k typickým "ovcím", pokaždé jsem byla v něčem úplně jiná, než všichni lidé, kteří kolem mě byli. A poslední dobou přicházím na to, že je to mému okolí trnem v oku. Je o mně všeobecně známo, že jsem 100% Beatlesačka, což ovšem asi není pro 21.století žádoucí. Alespoň tak jsem to pochopila z pomluv na můj účet, které se ke mně donesly. O to víc mě mrzelo, když jsem zjistila, že je to z hlavy člověka,kterého považuji za kamaráda.
Cítím potřebu uvést to všechno na pravou míru a pevně věřím, že se mezi zlatokopkami z Bohnic objeví i několik slečen, které mě pochopí.
Bod č. 1 - Rande
Ve světe zlatokopeckých nicek to zahrnuje následující - jízdu luxusním vozem (luxusní, to znamená od trojkové Škoda Octavia výše) na nějaké luxusní místo (například drahá restaurace); nadělání vysokého účtu, protože to přeci nebude platit ona; dělat drahoty, aby třeba neměl pocit, že Vás má jisté; neříct jediné děkuju a na závěr si promyslet, jestli si to ještě někdy zopakujete. To nás vede na rozcestí - pokud ne, tak nás těšilo umělý panáčku, pokud ano, tk si svlíkej košili, místo děkuji uslyšíš "Ach ano!"
Ve světe nás, jak bych nás nazvala "retro" holek to vypadá asi takhle - přijmout pozvání na čaj nebo Colu; příjemně se pobavit; zjistit jestli si máte o čem povídat; slušně poděkovat; doufat v doprod až před branku; nedělat z rozloučení složitosti a nechat to osudu.
Bod č. 2 - Umění
Zatímco ony považují za nejlepší hudbu "tuc-tuc-tucytuc", za umělce sebe každé ráno před zrcadlem a dílo neoptisklou řasenku a linky, Vy máte trochu odlišné zájmy. S radosti si zajdete na koncert klasiky, protože Vás to intelktuálně obohatí, půjdete obdivovat Warholova díla a až budete mít čas přečtete si něco pokročilejšího, než je slabikář.
V tomhle opravdu obdivuji ty intelektuály, kteří nemají IQ začínající desetinnou čárkou. Když někdo takový vede za ruku umělou barbínku, tak si říkám, že je s chlapama něco špatně. O čem si tak asi povídají? Miláčku, jakým lakem si mám nalakovat nehty? No, to oni musejí v tom vztahu občas trpět, i když Vám spolu s ostatními nezadanými intelektuály budeme občas závidět, takhle bychom se asi ponížit nenechali...(na to máme svůj mozek až moc rádi! Není to moc narcistické?)
Bod č. 3 - Čas
Ani bych nespočítala, kolikrát mi bylo řečeno "šprtko", ale když potřebuje někdo pomoci, jsem pro každého "Terka" nebo ještě líp "Terezka", a když jsem se jednou ohradila, že když mám čas se učit já, tak jak je možné, že ho nemají ostatní? "Ty nemáš časově náročného koníčka!", ,,Ty nikam nechodíš!", ,,Ty nic neděláš!" a moc mě to pak mrzelo. To přeci není pravda! Na čtení, které je mým největším koníčkem taky nemám tolim času kolik byh chtěla, ono je důležité si uvědomit co je pro Vás přednější, vzdělání nebo zábava...je to jen čistě ve vaší režii, a já jsem se rozhodla, že i když jsem jenom obyčejná holka z vesnice, což si někdo představuje jako krojovanou selku s vidlemi v ruce, tak mám právo i nárok na budoucnost za všechnu píly a snahu. Takže bejby, pokud se necítíš jako někdo, kdo přepíše dějiny (možná až moc nadnesené, ale pozvedlo mi to moje nízké sebevědomí), tak klidně dál dávej přednost koníčku, na který dříve či později budeš stará (ještě, že knihy a čtení nestárne! Čtenáři celého světa spojte se, budu Vás reprodrozd!), tak prosím, ale neosočuj se na mě, že to nemám stejně.
Myslím si, že celá tahle kauza je problémem školství. Snaží se, abychom přemýšleli všichni stejně. Ovečkoidním lidem to absolutně vyhovuje, ale já si myslím, že je to nesmysl a zločin! A proto, se odchovancům tohodle stádního režimu nelíbí, když jste v něčem jiní, než oni. Oni se považují za normu, jen proto, že jich je víc. Takže závěrem, uvědomila jsem si, že i když na mě lidé plivou špínu, jen proto jaká jsem, a to dokonce i moji přátelé, tak to nic nezmění.
Jen proto, že nechodím a nespím s nějakým umělým panákem, který má luxusní BMW a mohl by mi kupovat drahé dárky a jezdili bychom na luxusní dovolenou, ještě to nutně neznamená, že "nežiju", abych to řekla úplně tak, jako dotyčná "kamarádka".
Zůstanu svá, budu dál poslouchat Beatles, dál se budu učit a budu blíž svým snům, dál mi bude stačit pozvání na čaj a jednou mě můj přítel Marty McFly vezme v DeLoreanu do roku 1960, kde mi koupí Coca Colu. Ámen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šákul Šákul | 23. února 2016 v 16:09 | Reagovat

Je to pecka!:3

2 Sára Sára | 23. února 2016 v 22:44 | Reagovat

Nejde o to, že dáváme někteří přednost zábavě. Mě moc práce každý den a placení úctu moc jako zábava nepřijde :)
Nevymlouvam se, jen dat přednost jednomu nebo druhýmu, tak by se všechno zbortilo :)

3 Zuzka Zuzka | 1. března 2016 v 16:43 | Reagovat

Konečne. Konečne. Konečne. Trikrát hurá na slávu tomuto článku. Mám to v mnohom úplne rovnako. A i keď nie som na vrchole spoločenského rebríčka, som šťastnás tým čo mám, až na tie občasné teen nálady, kedy sa mi rúca svet. Ďakujem, že nie som sama. :)
A tu je adresa nového blogu ak by si chcela: http://be-blackbird.blog.cz/

4 Mirka. Mirka. | Web | 4. března 2016 v 20:13 | Reagovat

Konečne som späť a tak nejak pomaly sa znova dostávam do blogového sveta :)
Dosť som toho zameškala, čo?

Opäť krásny a pravdivý článok. Som zástanca klasiky a ak má s tým niekto problém, nech sa najskôr zamyslí nad súčasnou dobou a dobou minulou a potom nech mi niečo povie :)
Oni nevedia, čo je dobré. Sú povrchní, nezaujíma ich vzdelanie a celý život sa len flákajú.
Teda nemyslím všetkých, ale konkrétne o tích, o ktorých píšeš :D

5 Sabush Sabush | Web | 10. března 2016 v 16:33 | Reagovat

moc pekný blog máš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama