Úterní fejeton #9 - Angína

5. ledna 2016 v 22:13 | Tereza |  Úterní fejetony
Znáte to, pokojně si ležíte v posteli, přemýšlíte o věcech, které se pravděpodobně nikdy nestanou, myslíte na svou drahou polovičku a v tom najednou....ááááu! Hlava bez jediného pádného důvodu, tím se myslí například alkohol, začne bolet jako střep. Pro jistotu si změříte teplotu a přesto, že se cítíte jako na Antarktidě, Vaše teplota se podobá té sluneční. Nějakého bacila si ale nepřípouštíte, nejste přeci zbabělci. V tomto duchu se věnujete všem těm úžasným aktivitám jako je sport a nebo výpomoc dědovi naházet uhlí do sklepa. Prostě za žádnou cenu nepodlehnout a ukázat nemoci, kdo je tady pánem.
A pak se opravdu ukáže, kdo je tady pánem a Vy uleháte bezmocně na lůžko, bolestí v krku nemůžete polknout ani sousto, klouby Vás bolí, jako kdyby do nich někdo vrtal a máte pocit, že jediné co ještě musíte udělat je napsat závěť. Začíná úžasná hra na život a na smrt. A pokud jste labužníci jako já, nespokojíte se s viry nebo bakteriemi, protože ty má v krku každý. Představím Vám scénář, podle kterého asi přemýšlely moje lymfatické buňky někdy kolem desáté večer minulý pátek (doporučuji si to představovat na těch bublinkách z Byl jednou jeden život, infantilní, já vím)

•,,Hele bakterie!"
•,,No a co? Tamhle vzádu u příklopky je jich hned několik!"
•,,A co tedy navrhuješ?"
•,,Počkáme si, nějaká speciální dobrůtka jistě brzy příjde."
•,,Myslím, že něco vidím!"
•,,Proboha! Takovouhle dobrůtku jsem nečekal!"
•,,Řekni mi, že to není to co si myslím!"
•,,Je! Je to Streptococcus pyogenes! Zdrhej!"
,,Zachraň se kdo můžeš!"

Ve chvíli, kdy mi doktorka oznámila tu radostnou zprávu, že si mám dojít pro antibiotika, dospěla jsem k jednomu závěru, který jsem měla učinit už dávno. Nikdy, ale opravdu nikdy nedokazuj nemoci, kdo je tady pánem. A ještě jedna dobrá rada, vyhrát bitvu neznamená vyhrát válku, věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti, tenhle cizopasník už u mě jednou na návštěvě byl.
Když se z lékárny a od doktora vrátíte zpátky domů a zachumláte se do peřin, uvaříte si malinový čaj a spolknete tu velikou tabletu. Pokud jste tak šikovní jako já, tak Vás v krku škrábat nepřestane, ba naopak, s tou tableteu jsem měla pocit, jako bych spolkla ježka. Zapíjíte to čajem, po chvilce dostane tableta rozum a sklouzne se jícnem až do žaludku, nicméně cítíte tu nechutnou pachuť a z té se Vám udělá znovu zle. A tak raději usnete.
Po probuzení teprve začíná ta opravdová legrace. Účinná látka udělala své a Vy se cítíte docela dobře. Teplota klesla a jste opět plni života, skóre je nyní 1:0 pro Vás, ale streptokok (vir nebo bakterie) svůj boj ještě nezvdávají. Ve chvíli, kdy si rozhodnete vzít svou oblíbenou knížku a číst si Vás ten hajzlík donutí kýchnout tak, že to nestihnete ani zpozorovat a poprskáte si (v tom lepším případě) nebo dokonce "pohleníte" (v tom horším případě) knížku. Počkejte si chvíli, milujete celozrné pečivo a chcte posvačit. Hezký pokus, ale zrníčka housky budou působit jako rejžák a streptokok nařídí všem kamarádům škrábat Váš krk a Vy začnete kašlat a chrchlat jako tuberák. K majsterštikům těhle potvůrek patří trik se zubní pastou. Po náročném dni si jdete vyčistit zuby a mentol Vás krásně protáhne. Alespoň tak se cítíte do chvíle, než se ten parchant rozhodne nasát trochu mentolového éteru a poškorpit Vás podobně jako z houskou. Nyní však vykašláváte i pěnu od zubní pasty a vypadáte jako sopka.
Je to už smůtný úděl nás pacientů vypadat za každé situace neodolatelně velmi odolatelným způsobem. Ale víte Vy co? I když nesnášíte oranžovou, protože Vám nesluší a vypadáte v ní jako chodící mrkev, tak v tomhle nečase obléknete oranžové pyžámko se zebrou a budete za to rádi. Že snad vypadáte s šátkem kolem krku jako jeden nejmenovaný český politik? No a co má k sakru jako být? Nezapomínejte, že čím kontrastnější barva k tomu pyžamu tím líp. Na nohy jedině chundelaté ponožky a dobré je v rámci pacientské dresscodu nahodit slušivý župan. Siluetě moc nepřidá, ale zahřeje a je shovívavý k tělesným proporcím. A to by v tom byl čert, aby se streptokok takového strašidla nelekl a nedal Vám brzy pokoj.
Pevné zdraví Vám všem, u dalšího fejetonu už snad i já budu zdravá (a lépe oblečená)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matty Matty | 6. ledna 2016 v 15:16 | Reagovat

dneska se mi líbilo jak jsu ten článek pojala i s humorem jen tak dál Tery :-D

2 Chlupatá papuč Chlupatá papuč | 12. července 2016 v 18:27 | Reagovat

Báječný článek, takhle dlouho jsem se opravdu nezasmála! Ještě stačí dodat že nejsmrtelnější choroba bývá sezónní rýmička! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama