Úterní fejeton #10 - Souboj inteligence a libida

12. ledna 2016 v 15:06 | Tereza |  Úterní fejetony
Proboha, co jsem si já hloupá myslela? Aha, já vlastně nemyslela. To bude ten problém. Ne, určitě za to může on, všechno je to jeho vina. Já za to určitě nemůžu. Že ne? Vážně? Jsi si naprosto jistá? Možná trochu, a ani se mu nedivím, já bych se taky poslala do pr*ele být na jeho místě. Jistě, kam s ní? Ha, měla bych si přečíst ten fejeton od Nerudy. Vidíš Terezo, tohle by ta čubina určitě neřekla. Beztak ani neví, kdo to byl Neruda, alespoň v nečem jsem lepší než ona. A co, že vede jinak ve všem. Víš co? Že na sexy ultra mega chytrej mozek nikoho nesbalíš. - Moje mysl, 2016
A přesně o tom bych dnes chtěla mluvit. Dnešní doba nás tak trochu zabíjí. To je možná trochu silné slovo, utlačuje bude vypadat lépe. Abyste pochopili, nad čím se to chci rozčilovat, zkuste se vžít do mé situace. Bude to trošku těžší, ale jsem si jistá, že to zvládnete. S kamarádkou tuhle problematiku řešíme až nebezpečně často.
Začneme něčím smutnějším, slovo rande bylo v souvislosti s mojí osobou vysloveno naposledy před 2 roky, 4 měsíci a 8 dny (Jo, jsem na tom tak blbě, že jsem to právě teď počítala, smutný, já vím). Oups. A bylo to "rozchodové" rande, kdy jsem si stále naivně myslela, že spolu nakonec vydržíme. Tak zase nic! A od té doby mám asi špatnou ruku ve výběru potencionálních kandidátů, nebo tak něco. Nebudu se tady tvářit, jako kdybych se snad nějak usilovně snažila, to tedy ne. V srdci nosím slova mého dědečka, že se před chlapem nesmím nikdy ponižovat a plazit se za ním, protože mám rozhodně na víc. Kéž už by brzo na ta slova došlo!
Jistě, nejsem úplně mimo hru, ale mám pocit, že něco bylo vždy špatně. Co se týká vzhledu, řekněme to takhle, severské typy jsem měla vždy raději než jižanské, o tom diskutovat nebudeme. Roli to při výběru stejně nehraje. Když už se mi poštěstilo, že mě oslovil nějaký fešák, tak bylo prvních pět minut absolutně super. Představil se, na úvod přihodil nevinný vtípek a pak, když se měl rozhovor směřovat na téma škola/práce, tak to šlo celé do kytek. Nechci tady ze sebe dělat Einsteina, do toho mám vskutku daleko, ale úplně vygumovaná taky nejsem. A tak se chalan zeptal :,,A co budeš dělat v létě?" a pak toho hořce litoval. Má odpověď :,,Budu se učit základy biochemie a třeba si vyzkouším i metodu PCR, když mi to půjde." ho poněkud znepokojila. Ovšem měla jsem radost, nikdy neměl nikdo z nich odvahu se mě ptát na podrobnosti. Skvělé téma ke znechucení potencionálního partnera je také literatura nebo hudba, v tom opravdu perlím.
Můžeme to brát jako sociologickou studii, která jasně ukazuje jen jedním směrem. Muži vedle sebe nesnesou inteligentnější ženu, než jsou oni sami. To by pak znamenalo, že bych si měla partnera hledat ve třídě nebo na škole. Ne, díky. Tuhle blbost už jsem taky udělala. Další teoretické loviště je škola, která je stejně zaměřená jako ta Vaše. Skvělé bude, když bude poblíž. Hledejte na domacím hřišti a ne na opačném konci republiky (jen taková rada).
S kamarádkou, která je na tom podobně jako já, jsme dospěly k názoru, že abychom si našly odpovídajícího partnera, nebylo by na škodu porozhlédnout se po nějakém vysokoškolákovi. To vůbec nezní špatně, avšak obávám se, že by na nás neměl moc času, kvůli studiu. Na druhou stranu by alespoň věděl kdo to byl Pavlov, Brahms nebo Gogol. A nebo by měl tu slušnost a při své neznalosti by se na takové věci neptal.
Možná je to ve mně, jsem naprogramovaná k tomu, abych skončila sama a chovala dvacet koček. A nebo k tomu, abych si na všetečné otázky neznalců zvykla a vzala si prvního hlupáka, který se namane. Obdivuji všechny, kteří dokáží v takovem vztahu přežívat. Asi od lásky očekávám trochu víc, než vodění za ručičku. Měli bychom být schopni spolu mluvit i o něčem jiném než o poslední epizodě Simpsonových a nebo si vyprávět vtipy o politice, to mi jako konverzace moc nepřipadá.
Abychom utišily svá bolavá srdíčka přečetly jsme si statistiku, kde to stálo černé na bílém. Inteligentním lidem trvá déle se zamilovat, inteligentní lidé si hledají někoho na stejné intelingenční úrovni, muže děsí krásné a zároveň inteligenstní ženy - je to slabá náplast, ale lepší něco, než nic. Což tedy o mých nápadnících neplatí.
Velmi si vážím i "dohazovací" služby mé nejlepší kamarádky. Její přítel, který nedostatkem inteligence rozhodně netrpí se přátelí se skvělými lidmi, o tom nepochybuji. Ale pochybuji o tom, že bych s nimi našla společnou řeč, nicméně ona zastává názor, že moje argumenty "Je mi takhle" dobře jsou už otřepané, že to nemůžu myslet vážně a tak podobně. Jenže nově k nim přibyl nový argument "Radši sama, než s nesprávným člověkem, se kterým si nemám co říct!", jenže co já vím, třeba někde běhá mladý medik, který se zajímá o literaturu 19. století. Jen jsem ho ještě nenašla.


A jak to máte Vy? Dokázali byste žít ve vztahu s někým, kdo by se Vás po každé druhé větě ptal, o čem to mluvíte, nebo je Vám to jedno?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Winny Winny | Web | 13. ledna 2016 v 15:15 | Reagovat

Okej, fajn, pri tebe sa ešte aj ja cítim ako úplne vymletý človek :D, ale zas na druhej strane asi by som sa na niektoré veci pýtala a nebrala by som to ako niečo, čo je zlé. Zas každý sa rozumie a zaujímajú ho iné veci. Btw, ja tiež netuším kto boli tí traja ľudia :/ priznávam sa k tomu.  Aj keď ten Pavlov mi niečo hovorí :D. Tak ale v tom že b ste sa mali baviť o iných veciach ako len o povrchných prkotinách súhlasím, pretože to podľa mňa netvorí nápln žiadneho vzťahu, teda aspoň u mňa, to potom vníma tie vzťahy dosť povrchne celé ak nedokážeme spolu viesť akékoľvek polnohodnotné hlbšie debaty. Ono mať vysoké nároky..  čo ja viem, ja osobne ked sa mám k tomu postaviť takto, raddšej si tiež poviem že počkám, ako by som si tristopedesiatkrát mala lepiť dokopy zlomené srdce, robila som to teraz druhýkrát a nie je to nič pekné. Takže ono počkať si na niekoho, kto za niečo bude stáť je podľa mňa dobrá vec. Veď ono to len znie zle že so slovom rande si prišla do styku pred 2 rokmi :D (shit, inak ja tiež pred dvoma rokmi :D).

2 Winny Winny | Web | 13. ledna 2016 v 15:46 | Reagovat

Kľudne, budem poctená a pridám si ťa tiež :).
Som rada ak som trochu potešila :P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama