Úterní fejeton #3 - Červený a černý

26. června 2015 v 17:13 | Tereza |  Úterní fejetony
Úterní fejeton v pátek? Proč? Kvůli stylu! Vynechat měsíc? Proč? Kvůli lenosti! Takže ano, omlouvám se, ale už Vás nebudu zanedbávat (Vás? Myslím tím stejně jen tebe LinDo a pár náhodných čtenářů mého blogu). Dva články týdne, ach Tery, ty jsi ale vtipná!
Červený a černý, nemluvím o francouzském románu, ale o tom, jak náš svět funguje. Kamkoliv příjdu, tak se o tom přesvědčuji. V každé skupině, teamu i společnosti jsou lidé rozděleni na několik dalších, i když navenek vystupují jako jeden celek. Moje třída by mohla stát modelem, je to jako přehlídka tolika různých skupin, že se zdá skoro nemožné, aby tito lidé chodili do jedné třídy a tvořili jeden celek.
Zajímavé na tomhle "drobení" je fakt, že nikdy nikdo nepřijde a nerozškatulkuje třídu sám, všechno vykrystalizuje časem samo. Než se do nějaké skupiny definitivně zařadíte, musíte projít důkladnou analýzou, kterou provede Vaše okolí.
Když už se zdá, že někam zapadnete jako dílek skládačky, tak se ukáže, že ne. A to z jednoho prostého důvodu, jednoduše nesouhlasíte s pravidly.
Očekává se od Vás, že budete vyznávat stejné hodnoty, jako zbytek skupinky. A jestli ne, tak s Vámi zatočí, to si pište.
Nejvíce obávaný je samozřejmě střet dvou skupin. Jedna chce to, druhá zase tamto. Dohoda? Ta je ještě v nedohlednu, protože první fází je pochopitelně absolutní neústupnost, protože ten VÁŠ názor je nejlepší ze všech, VY to víte nejlíp, zkrátka a dobře nehodláte couvnout. Ti na druhé straně jsou k Vaší smůle ve stejně bojové náladě jako Vy.
Druhá krok, aneb hádka! Teď už se couvnout nedá, ani kdyby jste chtěli. Zhádáte se kvůli záležitosti střetu. Pravděpodobně se o sobě dozvíte něco, o čem jste ani netušili, ale alespoň budete moudřejší. Z vlastní zkušenosti jsem si z takové hádky odnesla tolik informací (mj. že jsem tlustá a žárlivá megera a mnoho dalších), že jsem měla hlavu jako pátrací balónek. (V tu chvíli vyhrál, ale nyní jsem vítěz já!)
Společně s třetím krokem přichází klid. Už víte, že ten druhý je totální debil a nemá smysl se s ním hádat. Myslíte si stejně to svoje, ale protože jste moudřejší, tak ustoupíte. V opačném případě se mu vysmějete a pochopíte, že bude lepší udělat si to po svém a jeho nechat na pokoji, je to jeho boj, ne Váš!
Říkáte si, že to všechno bylo možná zbytečné, ale uvědomte si, že bojovat za svůj názor se vždycky vyplatí. A občas se pěkně pohádat taky není na škodu, při hádce bývají lidé upřímní, takže pokud se o sobě chcete dozvědět pravdu z pohledu upřímného člověka, tak pak věřte, že nejúpřímější člověk je vždycky ten, který je na Vás na*raný!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 2. července 2015 v 22:19 | Reagovat

Tvoje fejtóny sú božské. Aj keď ich zatiaľ bolo málo... :D
Tá posledná veta. Absolútna pravda. Niekedy som dokonca nahnevala jedného človeka, aby mi povedal svoj osobnýn úprimný názor :D

PS: Aj ja poriadne zanedbávam blog. Ešte viac ako ty :´D

2 Tery Tery | Web | 18. července 2015 v 10:59 | Reagovat

[1]: Jéé :-) to je tak milé, jsem ráda, že se Ti líbí, že jsou "božské" :-D
Ano, zanedbávám to tu, proto jich bylo málo :-D  :-D  :-D  :-! jsem na tohle lajdák :-D
Měla by ses stydět, každý den to u Tebe kontroluji, jestli náhodou nepřibyl nový článek :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama